На кафедрі програмних засобів Запорізького національного технічного університету (ЗНТУ) для підготовки студентів активно реалізується концепція трикутника знань «наука-освіта-виробництво» в межах виконання міжнародних проектів «Інтернет речей: нова навчальна програма для потреб промисловості та суспільства» (ALIOT, реєстр. номер 573818-EPP-1-2016-1-UK-EPPKA2-CBHE-JP) та «Інноваційна мультидисциплінарна навчальна програма для підготовки бакалаврів та магістрів зі штучних імплантів для біоінженерії» (BIOART, реєстр. номер 586114-EPP-1-2017-1-ES-EPPKA2-CBHE-JP) програми Erasmus+ Європейського Союзу та поширення результатів проекту «Центри передового досвіду для молодих учених» (CERES, реєстр. номер 544137-TEMPUS-1-2013-1-SK-TEMPUS-JPHE) програми Tempus Європейського Союзу.
Ключовим елементом роботи у межах трикутника знань є індустріальне партнерство. Активізація співпраці кафедри з підприємствами стимульована як великим попитом на випускників спеціальностей кафедри, так і цілями міжнародних проектів, у виконанні яких бере участь кафедра. Завдяки міжнародним проектам викладачі кафедри переймають досвід кращих іноземних університетів щодо співпраці з підприємствами.
Кафедрою встановлено і підтримуються зв’язки з провідними IT-компаніями Запоріжжя. Щороку на кафедрі організуються зустрічі студентів з представниками компаній, а також забезпечується участь студентів у міському IT-форумі. Це дає змогу студентам знайти собі місце стажування, практики, додаткового заробітку та, як результат, ще до завершення навчання впевнено зорієнтуватися на ринку праці та відшукати приємну, цікаву та високооплачувану роботу.
Коштом проектів Євросоюзу кафедра постійно оновлює свою матеріально-технічну базу (зокрема у 2017 р. створено нову комп’ютерну лабораторію кафедри в ауд. 49, яку обладнано технікою, придбаною завдяки проекту CERES). Але й співпраця з компаніями дозволяє розвивати і покращувати матеріально-технічну базу також.
Компанія Light IT надала кафедрі мультимедійний проектор, що дозволяє забезпечити проведення лекцій та масових заходів із супроводом комп’ютерних презентацій.
Компанія Livestream, яка є частиною Vimeo, надала кафедрі два ноутбуки та чотири планшети для забезпечення.
Компанія Freshcode допомогла кафедрі програмних засобів ЗНТУ забезпечити підключення нової комп’ютерної лабораторії (ауд. 49) до мережі Інтернет та загальноуніверситетської мережі для чого подарувала мережний кабель.
Раніше компанія Freshcode надала кафедрі програмних засобів роутер для організації бездротового доступу студентів і викладачів кафедри до мережі Інтернет. Використання Wi-Fi тепер є можливим як для власних потреб студентів під час перерв та занять, а також для організації віртуальних лабораторій у лекційних аудиторіях кафедри і факультету. Це дозволяє проводити цікаві майстер-класи та інші масові заходи для студентів, де потрібно використовувати комп’ютерну техніку із доступом до мережі Інтернет.
Громадська організація «ЗНСО» за сприяння канадської компанії Fintegro подарувала кафедрі програмних засобів три кондиціонери, лампу для мультимедіа-проектора, потужний комп’ютер для викладацької.
Громадська організація «Екосенс» надає кафедри комплекти конструкторів Lego для створення роботів та плати для проведення занять з вбудованих систем.
Також компанії Freshcode, Light IT, Livestream та SQURO допомагають кафедрі у виготовленні агітаційних буклетів та баннерів для залучення абітурієнтів.
Важливим елементом організації співпраці кафедри з провідними ІТ-фірмами є організація та проведення майстер-класів.
У квітні 2018 р. на кафедрі програмних засобів ЗНТУ відбувся цикл з трьох майстер-класів компанії Freshcode. Студенти факультету комп’ютерних наук отримали можливість безкоштовно отримати досвід вирішення реальних завдань, поспілкуватися з практичними фахівцями, розширити кругозор та отримати перспективи працевлаштування у провідній IT-компанії регіону. Участь студентів у майстер-класах була відзначена іменними сертифікатами компанії Freshcode, які стануть у нагоді при подальшому працевлаштуванні студентів. Приємними та корисними для учасників майстер-класів виявилися й сувеніри від компанії Freshcode, які були їм вручені разом із дипломами. Співпраця компанії Freshcode та кафедри програмних засобів ЗНТУ дозволяє кафедрі розвивати матеріально-технічну базу та забезпечити комфортні умови навчання для студентів.
Також 08.05.2018 р. на кафедрі програмних засобів ЗНТУ відбувся майстер-клас партнера кафедри – компанії LIGHT IT з мови програмування Python. Студенти, які вже вивчали раніше або зараз вивчають мову Python, дізналися про можливі напрямки практичного застосування знань, здобутих на кафедрі, а також отримали можливість знайти собі місце потенційного працевлаштування та проходження практики. Значний інтерес студенти кафедри виявили щодо проходження переддипломної практики в компанії LIGHT IT, куди кафедрою направлено понад 50 студентів.
ГО «ЗНСО» традиційно підтримує проведення кафедральної секції наукової конференції студентів «Тиждень науки». 20 квітня 2018 р. на кафедрі програмних засобів ЗНТУ відбулося засідання кафедральної секції «Програмні засоби» щорічної наукової конференції «Тиждень науки», яке проводилося за підтримки міжнародних проектів програми Erasmus+ BIOART та ALIOT та у продовження виконуваного раніше проекту Tempus CERES. Викладачами і студентами подано рекордну кількість тез доповідей – понад 70. Доповідачі під час засідання секції представили цікаві доповіді про науково-дослідні та інженерні розробки кафедри. За підсумками роботи секції було відзначено найкращі доповіді. Партнер кафедри – представник ГО «ЗНСО» та Real IT School Ю. Олійник нагородив авторів найкращих доповідей сертифікатами на 500 гривень. Така підтримка стала вже традиційною. Студенти кафедри програмних засобів ЗНТУ єдині в університеті за підсумками секції Тижня науки отримують цінні нагороди від спонсорів вже другий рік поспіль.
Компанія Livestream (Vimeo) традиційно підтримує проведення обласного туру Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування ACM. 11 квітня 2018 р. кафедра програмних засобів приймала учасників Запорізького обласного туру Всеукраїнської олімпіади з програмування, для яких було організовано пробний тур. Спочатку для учасників пробного туру доцентом Н.О. Мироновою та студентом Є. Твердохлібом проведено майстер-клас по роботі з системою ejudge для команд-новачків. Після цього проведено пробний тур у вигляді змагання. Захід було проведено за підтримки ACM, IBM та Vimeo. 21 квітня 2018 р. в ЗНТУ відбувся перший етап Всеукраїнської олімпіади з програмування під егідою ACM. Організація та проведення олімпіади здійснювалося на базі кафедри програмних засобів, кафедри комп’ютерних систем та мереж, кафедри захисту інформації та кафедри інформаційних технологій електронних засобів. В олімпіаді взяли участь 34 команди у студентському дивізіоні (22 команди ЗНТУ, 6 команд ЗДІА, 2 команди БДПУ, 2 команди ТДАУ, 1 команда МДПУ, 1 команда ЗНУ), 4 команди коледжів (2 команди ЕПК ЗНУ, 1 команда ЗАК, 1 команда коледжу КПУ), 11 шкільних команд (4 команди гімназії 28, одна команда гімназії 31, три команди ліцею 62, 2 команди ліцею 99, одна команда ЗОШ 16 м. Бердянськ). Відеотрансляцію заходу у мережі Інтернет, сувеніри для учасників та харчування забезпечила компанія Livestream (Vimeo).
Завдяки співпраці з індустрією кафедра забезпечує студентам можливість отримати професійні знання, навички та вміння, які становлять значну потребу для індустрії, а, отже, є запорукою їхнього забезпеченого майбутнього.
Home » Информация ЗНТУ «Индустриальное партнерство в концепции треугольника знаний на кафедре программных средств»